Władysławowo to znana i ceniona miejscowość turystyczna położona u nasady Półwyspu Helskiego. Główne atuty to szeroka, piaszczysta plaża (300m od apartamentów), wraz ze strzeżonym kąpieliskiem, uroczy, otwarty dla turystów port rybacki (800m), lunapark "Sowiński" (600m), Centralny Ośrodek Sportu (400m) na którego terenie mozna korzystać z krytych pływalni ze zjeżdzalnią Aquarius, kortów tenisowych i boisk, Aleja Gwiazd Sportu (150m), Wieża Widokowa (600m) z panoramą na miasto, morze, Półwysep Helski i Zatokę Pucką. Ponadto znajduje się tutaj muzeum Gen. Hallera (80m), liczne deptaki i fontanny.

Dzięki swojej unikalnej lokalizacji Władysławowo stanowi wspaniałą bazę wypadową na krótsze i dłuższe wycieczki. Posiada dobre połączenia kolejowe i drogowe z Trójmiastem. Łatwo stąd dojechac do Helu, gdzie można obejrzeć Helskie Fokarium, Latarnię Morską, Muzeum Obrony Wybrzeża, spędzić miło czas w jednej z knajpek na słynnej ulicy Wiejskiej oraz popłynąć statkiem lub wodolotem do Gdyni, Gdańska lub Sopotu. Po drodze do Helu można zatrzymać się w Jastarni i Juracie, gdzie warto odwiedzić molo, skansen "Chata Rybacka", Muzeum pod Strzechą i nowo wyremontowany port.

Dla osób preferujących aktywny wypoczynek zbudowano ścieżkę rowerową wokół Zatoki Puckiej, którą dojechać można do samego Helu z jednej strony i do Pucka z drugiej strony. Po drodze na Półwyspie Helskim w odległosci od 1km do 5km mieści się 6 nowoczesnych campingów, gdzie można wypożyczyć sprzęt pływający, łódki, rowery wodne oraz deski windsurfingowe i kitesurfingowe. Latem na campingach odbywa się wiele imprez i aktywne życie nocne w którym mogą uczestniczyć również osoby z zewnątrz. Jadąc w drugą stronę warto zwiedzić Kościół w Swarzewie a w samym Pucku Muzeum Ziemi Puckiej, molo i port jachtowy, rynek oraz średniowieczną Farę.

Władysławowo
słynie również z licznych punktów gastronomicznych ze smacznym jedzeniem oraz bogatego życia nocnego, dzięki wielu klubom otwieranym na plaży na okres lata. Poza sezonem jest to natomiast idealne miejsce dla romantyków szukających spokoju i ciszy wśród szumu fal.
© 2021 Jasny Brzeg - wynajem apartamentów na wakacje nad Bałtykiem